Августовски излет Друштва српско-индонежанског пријатељства НУСАНТАРА обележиле су две ексклузиве.
У недељу, 4. августа, НУСАНТАРА је на свој излет у Подриње водила и Његову екселенцију, господина Мохамада Чандру Видију Јуду, амбасадора Републике Индонезије у Србији. У пратњи високог госта, који је на пут повео и своју породицу, чланови Друштва српско-индонежанског пријатељства НУСАНТАРА посетили су најпре Бању Ковиљачу.
У „Краљевској бањи“, у своје време најелитнијем месту у оквирима Краљевине Југославије, излетници су се обрели у „Кур-салону“, заштитном знаку Бање Ковиљаче. Обишли су унутар велелепног, свеже реновираног, здања сале за седнице, конференције, конгресе, „Салон Иво Андрић“, „Салон Његош“; прошетали су се парком који слови за један од најлепших у земљи. Хотел „Херцеговина“, вила „Далмација“, „Босна“, Блатно купатило … Уређење Бање Ковиљаче, тако у духу монархизма и југословенства, само је у посетиоцима оживело дух Краљевине Југославије, до дана данашњег својствен овом лечилишту на гласу.
Уследила је посета „Подземном граду Карађорђевића“ у Малом Зворнику. „Тајни град Карађорђевића“, грађен под покровитељством краља Александра И, по свим мерилима представља ексклузивну дестинацију. Специјално за Његову екселенцију и за госте из Индонезије припремљено је предавање на енглеском, којим им је објашњено ко је династија Карађорђевић и краљ Александар И. За некога ко долази из земље коју са Југославијом традиционално везују најсрдачнији односи, гостима из Индонезије било је занимљиво да чују део националне повести из времена када је Југославија била монархија.
Дуж лавиринта подземних ходника војног комплекса на читавих 5.000 м², чланови Друштва српско-индонежанског пријатељства НУСАНТАРА откривали су, једну за другом, посетиоцима доступне просторије од укупно 75, колико их има у оквиру скровишта: „Краљев апартман“, „Краљеву канцеларију“, простор предвиђен за капелу, и коришћен као капела од 1931. до 1934. године, бунар, три краљевске чесме. Војно склониште огромне историјске вредности, грађено под шифрованим именом „Камена девојка“, није оставило равнодушним ни домаће посетиоце, ни госте из далеке Индонезије. А НУСАНТАРА је од г. Војислава Стаменковића, бившег гардисте који је чланове Друштва српско-индонежанског пријатељства провео кроз трећину „Подземног града Карађорђевића“, отворену за туристе, добила позивницу да следеће године поново обиђе једини комплекс такве врсте који је краљевска породица Карађорђевића изградила на територији бивше Југославије, а који се и даље истражује.